Jury 2020

Lady Kinvara Balfour

Lady Kinvara
Balfour

Prezident poroty

Lady Kinvara Balfour je moderátorka, režisérka a producentka, ktorá sa pohybuje vo svete módy, filmu, technológií a divadla. 

Režírovala sériu filmov The Visionaries, ktoré boli nakrúcané na i-Phone a predstavila v nich globálne ikony rôznych kreatívnych odvetví. 

Ako výkonná producentka sa podieľala na dokumente McQueen, ktorý bol nominovaný na cenu BAFTA a mapoval život legendároneho Alexandra McQueena. 

Kinvara taktiež pravidelne vedie konferencie o trendoch v technológach po celom svete. 

Anna Macalakova

Anna
Macaláková

Predsedníčka poroty

Anna Macaláková pracuje v J&T Banke od roku 2006, prakticky od ukončenia štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Odvtedy prešla viacerými pozíciami. Od roku 2009 zastávala pozíciu riaditeľky privátneho bankovníctva na Slovensku, po vytvorení nového segmentu Komfort bola poverená jeho vybudovaním, od roku 2013 bola poverená vybudovaním vernostného klubu Magnus a zároveň sa stala prokuristkou banky.

V roku 2015 sa stala riaditeľku slovenskej pobočky J&T Banky, ktorú vedie dodnes.

Petra Foltynova

Petra
Foltýnová

Marketingová manažérka Aupark Shopping Centre Bratislava

Petra pôsobí od roku 2012 na marketingových pozíciách v spoločnosti Unibail Rodamco Westfield, popredným globálnym developerom a prevádzkovateľom nákupných destinácií.

Má za sebou Otvorenie Centra Černý Most v Prahe po rozsiahlej rekonštrukcii a v bratislavskej fashion destinácii – Auparku napríklad implementáciu úspešnej kampane Unexpected Shopping, prípravu otvorenia Auparku po jeho rekonštrukcii a realizáciu mnohých fashion projektov a spoluprác.

Prokop Svoboda

Prokop
Svoboda

Majiteľ Svoboda & Williams exclusive affiliate of Christie´s International Real Estate/ Hudobník

Prokop Svoboda začal na konci 90. rokov podnikať v oblasti realít. V dnešnej dobe stojí za renomovanou značkou, ktorá je v Českej republike i na Slovensku synonymom pre prémiové nehnuteľnosti.

V minulosti pracoval v reklamnej agentúre a venoval sa hudbe, ktero je jeho koníčkom dodnes.

Zuzana Kanisova

Zuzana
Kanisová

Stylist & Creative Consultant

Narodila sa v Bratislave, kde vyštudovala Právnickú fakultu UK. Od 17.rokov sa venuje móde. 

Začínala ako módna návrhárka. Osem rokov žila v Prahe, kde pracovala ako stylistka pre magazíny Harper´s Bazaar, Cosmopolitan a Esquire. Niekoľko rokov pracovala pre reklamnú agentúru Leo Burnett a módnu značku Nautica.

V súčasnosti sa venuje stylingu televíznych/reklamných projektov a osobností. Dlhodobo spolupracuje s Adelou Vinczeovou, Zuzanou Fialovou, Emmou Drobnou a inými. Spolupracuje s módnymi magazínmi – Feminity , Elle, Proč Ne?!, Eva.

foto_ Barbora Franekova

Barbora
Franeková

Šéfredaktorka magazínu Top Fashion

Vyštudovala právo v Bratislave no dnes sa venuje magazínu Top Fashion, ktorý vznikol pod jej záštitou. Barbora patrí k ľuďom, pre ktorých je móda prácou aj koníčkom. Súčasťou módneho sveta je od svojich začiatkov v modelingu, práve ten ju inšpiroval k rozhodnutiu priniesť na mediálny trh česko-slovenský magazín zo sveta módy.

Top Fashion sprevádza čitateľov highlightmi sezóny, venuje sa módnym trendom, mapuje svetové týždne módy a servíruje dizajnové a cestovateľské tipy. Jeho prvé vydanie sa dostalo na predajné pulty v roku 2011, pri príležitosti 15. výročia vydavateľstva Media/ST

Roman Valenta

Roman
Valent

Režisér

Roman je etablovaným režisérom na domácej a zahraničnej scéne. Natočil viac ako 300
spotov, reklám, hudobných videí a krátkych filmov. Za svoju prácu bol ocenený na
niekoľkých zahraničných filmových festivaloch: Epica, NY Festival, Cannes, Cresta, LIA.

porota-michal_borec

Michal
Borec

Riaditeľ PR a marketingu skupiny Markíza

Michal Borec je dlhoročná tvár TV Markízy. V najznámejšej televízii pôsobil od júna 2012 ako riaditeľ Centra marketingu, a v novembri 2013 prevzal aj riadenie novovytvoreného Centra nových médií.

Po roku 2015, keď televízia Centrum marketingu zrušila, spolupracoval s Markízou externe, avšak po čase v roku 2017 sa do nej opäť vrátil na novú pozíciu riaditeľa PR a marketingu. So svojím tímom zodpovedá primárne za komunikačnú a marketingovú stratégiu firmy a tiež je členom správnej rady Nadácie Markíza.

Dlhodobo sa pohybuje v oblasti módy a podporuje rôzne módne podujatia doma i v zahraničí.

Rasto Holubec

Rasťo
Holubec

PR Specialist & Creative Consultant

Rasťo má skúsenosti s PR & Event v oblasti Fashion, Beauty a Lifestyle uz 20 rokov. Dlhodobo
spolupracuje s lokálnymi renomovanými dizajnérmi a médiami ale aj s medzinárodnými značkami a
uplatňuje osobný focus na estetiku v móde, umení a filme.
Referencie klientov:
Parfums Christian Dior, CHANEL Parfums & Beauté, Miklosko Fashion Design, Michaela Luptakova,
Lukas Krnac, F&F, Nespresso.

Miloš Harajda

Milosh
Harajda

Founder of MILOSH Ltd., Kreatívny riaditeľ festivalu Fashion Film Festival Bratislava

Po ukončení odboru PR&EVENT MANAGEMENT na Universidad de Barcelona predstavil slovenskému a českému publiku originálne koncepty, na ktorých spolupracoval s osobnosťami ako Angelika Taschen, David LaChapelle, Sergei Polunin, či Daphne Guinness.

Kreatívna butiková agentúra MILOSH Limited, ktorú založil v roku 2016 spája etablované značky so svetovými autoritami módnej, umeleckej a filmovej scény.

Manifestom tejto filozofie je aj filmový festival Fashion Film Festival Bratislava, ktorý Milosh pripravuje slovenskému publiku na mieru spoločne s uznávanou módnou kritičkou Diane Pernet.

porota-josef_pavleye

Jozef
Pavleye

Founder of Pavleye Production and Artist Management, Pavleye Art and Culture, koproducent festivalu Fashion Film Festival Bratislava

Jozef Pavleye vyštudoval marketing a management na Univerzite Komenského v Bratislave.

Je zakladateľom butikovej agentúry Pavleye Artist Management and Production (PAM), ktorá podporuje umelcov a plnohodnotnú fotografickú a filmovú produkciu. PAM založil v roku 2000 s cieľom poskytnúť profesionálnu starostlivosť a vybudovať prostredie na zjednotenie umelcov i značiek a podporovať ich v obchodných ale aj umeleckých aktivitách.

Jozef je aj zakladateľom agentúry Pavleye Art And Culture, ktorá sa venuje vytváraniu a produkcii umeleckých projektov na mieru pre klientov, v spolupráci s inštitúciami ako sú múzeá, divadlá či galérie. Na tejto platforme realizoval napríklad výstavy Davida Lachapella, Roberta Wilsona, Kurts Stallaerta a iných.